[Riješeno] Ubuntu server ili desktop izdanje za mali kućni server?

Razne diskusije o Ubuntu-server projektu

[Riješeno] Ubuntu server ili desktop izdanje za mali kućni server?

PostPostao/la BlackHole051 » 12 ruj 2010, 13:08

Za računalo koje će biti isključivo server u lokalnoj mreži, koristiti ftp i http uz recimo javine aplikacije preko kojih bi se djelili sadržaji (aplikacija je ukombinirana s sql bazom gdje u ljudi biraju filmove iz lokalne mreže i na klik ih skinu) PREPORUČATE:
-desktop?
-server?

i zašto?
Zadnja izmjena: BlackHole051; 17 ruj 2010, 00:40; ukupno mijenjano 1 put/a.
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

Odg: Ubuntu server ili desktop izdanje za mali kućni server?

PostPostao/la sale » 12 ruj 2010, 16:13

Ubuntu server i desktop su identične stvari, samo što desktop izdanje nudi GUI. Ako se ne snalaziš bez grafičkog sučelja, instaliraj si desktop izdanje ;)
Zadnja izmjena: sale; 12 ruj 2010, 19:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Artificial intelligence is no match for natural stupidity
slika
sale
Administrator
Administrator

PostPostao/la BlackHole051 » 12 ruj 2010, 18:36

Nema mi pomoći, ja sam GUI generacija  ;D

Hvala!
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la BlackHole051 » 15 ruj 2010, 19:19

Išao sam se malo igrati s Apache Tomcatom. Preko synaptica sam instalirao tomcat6, tomcat6-docs, tomcat6-user, tomcat6-admin, tomcat6-examples. Sve je prošlo glatko, synaptic je dodao još neke dodatne libraryje koji su mu bili potrebni i to je to.

Odem na localhost:8080 s web browserom i lijepo kaže da je tomcat dobro instaliran i da radi:

It works !

If you're seeing this page via a web browser, it means you've setup Tomcat successfully. Congratulations!

This is the default Tomcat home page. It can be found on the local filesystem at: /var/lib/tomcat6/webapps/ROOT/index.html

Tomcat6 veterans might be pleased to learn that this system instance of Tomcat is installed with CATALINA_HOME in /usr/share/tomcat6 and CATALINA_BASE in /var/lib/tomcat6, following the rules from /usr/share/doc/tomcat6-common/RUNNING.txt.gz.

You might consider installing the following packages, if you haven't already done so:

tomcat6-docs: This package installs a web application that allows to browse the Tomcat 6 documentation locally. Once installed, you can access it by clicking here.

tomcat6-examples: This package installs a web application that allows to access the Tomcat 6 Servlet and JSP examples. Once installed, you can access it by clicking here.

tomcat6-admin: This package installs two web applications that can help managing this Tomcat instance. Once installed, you can access the manager webapp and the host-manager webapp.

NOTE: For security reasons, using the manager webapp is restricted to users with role "manager". The host-manager webapp is restricted to users with role "admin". Users are defined in /etc/tomcat6/tomcat-users.xml.

Sada ja hoću vidjeti taj manager webapp i host-manager webapp ali on ne da. Pita username i password. Sada ja po uputama odem u /etc/tomcat6/ i editiram xml datoteku po uputama da izgleda ovako:

Čak ja uredno restartam komp, odem opet na localhost, opet kliknem na isto, on opet pita un i pw i  uopće NE PRIHVAĆA upisano.

Kasnije sam našao još jednu tomcat-users.xml (ovaj puta u /usr/share/tomcat6/skel/conf) datoteku i editirao joj sadržaj da bude identičan drugom xml fajlu. Opet isto... NE PRIHVAĆA već pita ponovni unos...

Ima li tko iskustva s tomcatom i tomcat6-admin dodacima?
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

Odg: [Riješeno] Ubuntu server ili desktop izdanje za mali kućni server?

PostPostao/la BlackHole051 » 17 ruj 2010, 00:40

Sve je odjednom proradilo  ???
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la Hackmaster » 25 ruj 2010, 11:26

Možda ti je browser stranicu izvlačio iz historija pa za to nisi vidio promjene
PROGRAMER - onaj koji ti na nevjerojatan način riješi problem za koji nisi ni znao da ga imaš.
Hackmaster
Newbie
Newbie

PostPostao/la BlackHole051 » 25 ruj 2010, 13:39

Hackmaster je napisao/la:Možda ti je browser stranicu izvlačio iz historija pa za to nisi vidio promjene

Bio sam pomislio da je i to i brisao history, ali ništa
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la Kingdaemon » 25 ruj 2010, 14:17

Nije history, nego cache :) Valjda ste na to i mislili, samo se krivo izrazili :)
what are we going to do tonight Brain? same thing as every night Pinky..
try to take over the world!
Kingdaemon
Full Member
Full Member

PostPostao/la Hackmaster » 27 ruj 2010, 21:02

Nije bit kako smo se izrazili nego je bit da se razumije o čemu govorimo  :)
PROGRAMER - onaj koji ti na nevjerojatan način riješi problem za koji nisi ni znao da ga imaš.
Hackmaster
Newbie
Newbie

PostPostao/la BlackHole051 » 27 ruj 2010, 21:27

:)

U FF je to button "clear recent history" pa ima još opcija koje se tiču cache-a. Ali kao što Hackmaster kaže, bitno da se razumijemo  ;D
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.