Joomla extensions

Razne diskusije o Ubuntu-server projektu

Joomla extensions

PostPostao/la Jon » 16 ruj 2010, 20:56

Pozdrav,

PHP Version: 5.3.2-1ubuntu4.2
Web Server: Apache/2.2.14 (Ubuntu)
Joomla Version: Joomla! 1.5.15 Stable [ Wojmamni Ama Mamni ] 05-November-2009 04:00 GMT
PHP Safe Mode - Off

Svi Directory Permissions su "Writable"

Mene sad zanima zašto ne mogu instalirati template. Isprobao sam nekoliko 1.0.x i 1.5x template-a (nijedan nisam trebao unzipati jer nije bilo zip unutar zipa), pokusao i sa enabled Legacy Plugin i dobijem ovo:

Kod: Označi sve
JFolder::files: Path does not point to a valid folder or the folder has been deleted.
JFolder::folder: Path does not point to a valid folder or the folder has been deleted.
JFolder::files: Path does not point to a valid folder or the folder has been deleted.
Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package.

Moram napomenuti da pri Joomla instalaciji za jedan korak nisam bio siguran. Kada sam u php.ini morao brisati ";" iz linije ";session.save_path = /var/lib/php5", meni je prikazivalo da je direktorij ovaj: ;session.save_path = "/tmp".

Na netu pise da je to bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/php5/+bug/573222 koji bi trebao biti ispravljen sa instalacijom paketa "package php5 - 5.3.2-1ubuntu4.2", koji imam instaliran kad sam provjeravao.

Posto imam direktorij /var/lib/php5, u php.ini sam promijenio kompletno na "session.save_path = /var/lib/php5". Ne znam sad koliko bi to veze imalo jedno s drugim, ali da stoji za svaki slucaj.

Koristio sam ovaj tutorial pri instalaciji http://www.doyouubuntu.com/wordpress/?p=57&lang=en.

Vidim na internetu da se taj error cesto pojavljuje kod instalacije ekstenzija, ali sto bi kod mene mogao biti problem?
Jon
Jr. Member
Jr. Member

Odg: Joomla extensions

PostPostao/la Jon » 16 ruj 2010, 20:58

I da budem detaljan, kad pokusam restartati apache:

sudo /etc/init.d/apache2 restart
* Restarting web server apache2                                                apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
... waiting apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la sale » 16 ruj 2010, 21:52

Jon je napisao/la:I da budem detaljan, kad pokusam restartati apache:

sudo /etc/init.d/apache2 restart
* Restarting web server apache2                                                apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
... waiting apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName

Evo jednog onelinera ;)

echo "ServerName localhost" | sudo tee /etc/apache2/conf.d/fqdn

Nakon što dodaš fqdn, više ti se neće pojavljivati greška prilikom restartanja Apachea.

EDIT: Što se tiče greške prilikom instalacije ekstenzija. Provjeri si koji ti je path definiran u postavkama Joomle za Temp direktorij, te provjeri jesu li dobro postavljene ovlasti na direktorijem/datotekama i jesu li dobro podešeni ownershipovi. Greška koja ti se javlja baš i nema veze s postavkama PHP-a, već se najvjerojatnije radi o problemu s permissionima/ownershipom.
Zadnja izmjena: sale; 16 ruj 2010, 21:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
Artificial intelligence is no match for natural stupidity
slika
sale
Administrator
Administrator

PostPostao/la Jon » 17 ruj 2010, 00:58

Ok, apache restart prosao.

Za ownership, directory permissions i to, ako mislim tocno da se radi o "writabilnosti", ovako je status:

administrator/backups/             Writable
administrator/components/       Writable
administrator/language/             Writable
administrator/language/en-GB/       Writable
administrator/modules/               Writable
administrator/templates/       Writable
components/                       Writable
images/                               Writable
images/banners/                       Writable
images/stories/                       Writable
language/                       Writable
language/en-GB/                       Writable
language/pdf_fonts/               Writable
media/                               Writable
modules/                       Writable
plugins/                       Writable
plugins/content/               Writable
plugins/editors/               Writable
plugins/editors-xtd/               Writable
plugins/search/                       Writable
plugins/system/                       Writable
plugins/user/                       Writable
plugins/xmlrpc/                       Writable
templates/                       Writable

Temp directory u joomla informacijama piše da je "Temp Directory ($tmp_path)  -  /var/www/joomla/tmp/". I isto je "Writable". Mislio si da još negdje provjerim path ili?
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Jon » 17 ruj 2010, 01:16

Hm, izgleda da kad sam drugi put koristio chmod za tmp direktorij je ostalo "locked", tako da sam sad vratio i vise nemam taj error  ;D

Ali sad ostaje kao sto sam i mislio jos jedna linija errora:

"Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package."

Sad treba to rijesiti  :) Probao sam vise paketa tako da oni nisu problem sigurno, a i nize verzije template-a bi morale raditi jer imam Legacy enabled.
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la sale » 17 ruj 2010, 09:50

Jesi li siguran da skidaš ekstenzije koje su kompatibilne s tvojom verzijom Joomle? Pogledaj ovaj topic, postoji nekoliko mogućih workarounda u vezi tvog problema.
slika
sale
Administrator
Administrator

PostPostao/la Jon » 17 ruj 2010, 13:11

Skinuo sam par odavde za svaku verziju http://www.joomla24.com/remository.html. Moja pise da je 1.5.
Citao sam sve sto nudi google oko tog problema, npr. na ovom linku koji si dao tip govori da je u " templateDesigns.xml"(valjda xml template paketa koji je skinuo) promijenio tag "install" u "mosinstall" i da čudom radi. Ja uopce kod nijednog paketa bilo koje verzije ne vidim "templateDesigns.xml" vec eventualno "templateDetails.xml" ali to nije to. Jos cu isprobati nekoliko templateova tokom dana pa napisem ako bude promjene.

Iako mi je jedna stvar sumnjiva, da kad probam instalirat neki template paket i faila, u tmp folderu se pojavi odpakirani folder tog paketa pod nazivom recimo install_4cbdc2bc472, unutra su ekstraktani fajlovi. Ali nastali folder uvijek ima problem sa permissionima izgleda jer je na ikoni "lokot" kao sto je bio kod sadrzaja tmp mape dok nisam okinuo chmod.
Kazem opet u joomla mi pod system info pise da je sve "writable". Ne kuzim, ako je ovo problem kako sloziti da kod instalacije svaki novi extract ima permission?

slika

Na ovom prvom folderu sam napravio chmod.
Zadnja izmjena: sale; 17 ruj 2010, 21:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la sale » 17 ruj 2010, 21:56

Slika, u ovom slučaju, ne vrijedi 1000 riječi ;D
Od veće koristi će nam biti Terminal:

ls -l /var/www/joomla/tmp/
slika
sale
Administrator
Administrator

PostPostao/la BlackHole051 » 18 ruj 2010, 01:43

sudo chmod 777 /var/joomla/tmp

ako i dalje ne bude išlo

sudo chmod -R 777 /var/joomla/tmp
BlackHole051
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la Jon » 20 ruj 2010, 22:13

Nista ne radi. Ove naredbe, bilo koja, samo "otkljuca" postojece zipove u /tmp. Kad skinem neki novi template 1.5 (imam 1.5.15 verziju) i probam instalirat onda izbacuje opet:

"JFolder::files: Path does not point to a valid folder or the folder has been deleted.
JFolder::folder: Path does not point to a valid folder or the folder has been deleted.
Error! Could not find a Joomla! XML setup file in the package."

I taj novi zip koji se pojavi u /tmp je "zakljucan".

Tako da ne kuzim u cemu je problem, ili zasto nisu mogli obicnu funkciju srediti, i odustajem.
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Jon » 20 ruj 2010, 22:22

Bas kad pomislih da nista...  ;D stavio sam FTP na "Enabled: no" i sad radi.
Jon
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Hackmaster » 22 ruj 2010, 17:35

Ja obični nisam mogao instalirati extenzije dok nisam joomlu dao u vlasništvo korisniku www-data

To učiniš ovako:
sudo chown www-data -R  /var/www/joomla

Lijep pozdrav
PROGRAMER - onaj koji ti na nevjerojatan način riješi problem za koji nisi ni znao da ga imaš.
Hackmaster
Newbie
Newbie

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.