Kako da se uredno prijavljujem na Ubuntu 18.04.1 LTS

Ako imate kakvih problema s forumom, imate neke prijedloge za nove teme i funkcionalnosti, ovo je mjesto za vas

Kako da se uredno prijavljujem na Ubuntu 18.04.1 LTS

PostPostao/la Dalmatino » 10 ruj 2018, 12:54

Ubuntu 18.04.1 LTS
Memory 3,8 GiB
Processor Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz × 2
Graphics Intel® G41
GNOME 3.28.2
OS type 64-bit
Disk SSD 234,2 GB

Na novom SSD disku je instaliran Linux, ostaje pristup na dvije stare particije na kojim su bili windows podaci. Vječita borba sa virusima i kojekakvim sigurnosnim programima, čišćenjima, i na kraju automatska naplata od PayPal-a jednog takvog programa, uz već prisutan Avast, me je potakla za prijelaz na Linux. Na kraju sam deinstalirao i PayPal i taj program koji su mi naplatili, bez obzira što su nudili povrat novca...

Od nedavno sam korisnik Linuxa, te imam problem sa prvim prijavljivanjem.
Krenulo je uredno, pošto me moj instalater upozorio da ništa ne pitam i ništa ne čitam što se tiče Linuxa.

Međutim na početku, moguće je da sam u pokušaju promjene jezičnih postavki, u samom startu, izgubio tipkovnicu, makar njezinu uobičajenu upotrebu, s time da mi je ponuđena zamjenska, virtuelna sa klikom na 'Sign on'.

Nakon toga sve teče normalno, prijave nakon stanke, potvrda novih instalacija, (klik na 'Unlock'), editiranje tekstova,... tipkovnica je tu u najnormalnijoj upotrebi do novog 'Power Off', želio bih i da sam početak bude takav.

Ipak se nemam namjeru vraćati na Windowse, sve teče brzo, glatko, posebno nakon što je ugrađen SSD...
Dalmatino
Newbie
Newbie

Natrag na Prijedlozi / Komentari / Tehnička pitanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.