Postavi Compiz pitanje !

Compiz Fusion, Awn, Screenlets, itd...

Re: Postavi Compiz pitanje !

PostPostao/la mali » 31 sij 2012, 05:57

-hvala puno za dobrodoslicu.. jeste,11.10, kao sto rekoh instalirao sam ali opet ne mogu da pokrenem efekte.. po prvi put se srecem sa ovakvim sistemom, i recimo terminalom, i izvinjavam se unaprijed za pocetnicka pitanja.... najvjerovatnije cu uraditi tako, ali bih prvo malo oprobao ovaj... pa, prelaz sa windowsa na linux je kao vjeciti novogodisnji vatromet..... dobro bi mi dosao neki link za podsavanje tek instaliranog.. hvala.
mali
Newbie
Newbie

PostPostao/la dinosb » 31 sij 2012, 13:51

Mislim da bi ti najbolje bilo instalirati 10.04 verziju i zatim si omogućiti efekte, nećeš imati nikakvih problema s njima. Unity sučelje se češće ruši nego što radi s Compizom tjst. efektima. Verzija 10.04 ti radi brže, glađe i stabilnije od 11.10, pogotovo na 1 gB ram-a. Pogledaj si dual-boot, jer kao što kolega Cooleech kaže, Wubi instalacijom dobiješ jako spor i neresponzivan sustav. Dosta literature imaš ovdje - Klik

Dobrodošao! :)
dinosb
Sr. Member
Sr. Member

PostPostao/la mali » 01 vel 2012, 04:29

uspio sam, sredio sam stvar, problem bijase u prvoj instalaciji,deinstalirao, opet digao i vrtim kocku.. hvala na literaturi ;) zasad radi solidno, sporije naravno, odradice se i 10.4.... saluta magna :)
mali
Newbie
Newbie

PostPostao/la nishoba » 01 vel 2012, 12:48

S obzirom na hardware ja bih preporučio http://www.xubuntu.org/, vrlo je sličan gnome-u, a treba puno manje resursa pa onda i puno brži na slabijem hardware-u. Xubuntu možeš uzeti najnoviju verziju bez problema :)
Nova gnome sučelja su zapravo zahtjevnija od win xp.

A ako ti nije hitno pričekaj do 4. mjeseca tada izlaze nove verzije svih i to LTS izdanja(s dugotrajnom podrškom, ako se ne varam 6 godina).
nishoba
Full Member
Full Member

PostPostao/la franko » 04 vel 2012, 15:59

5 godina.

Osim toga, ako čovjek traži fensi efekte, Xfce sam po sebi ih ne pruža, on ima samo prozirnost i sjene. No može, doduše, dignuti Compiz i unutar Xfcea, ali u tom slučaju bih savjetovao zadnji stabilni Compiz 0.8.8, a taj se u novim verzijama Ubuntu više ne isporučuje (zadnji put viđen u 10.10), pošto je Unity vezan za zadnju preview verziju Compiza. Tako da bih nekome tko baš želi stabilnu kombinaciju Xfce+Compiz čak savjetovao promjenu distribucije... ali to se možda promijeni od travnja, vidjet ćemo.

@dinosb: Unity ne može raditi bez Compiza, pošto se u suštini radi o pluginu za Compiz... Problem je u tome što se radi o pluginu za, još uvijek, nestabilnu verziju Compiza pa treba biti oprezan s prčkanjem po dodatnim efektima.
franko
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la mali » 05 vel 2012, 09:02

kratko iskustvo mi govori da od compiza koristim desktope,i zanimljiv je wobbly, ostalo je ipak istrazivanje.. takodje mi se desilo da poremetim default plugin unity, i gledah tutorijale po yt i vratio sam kako treba i compiz je opet ukljucen.. tacno, ne treba cackati.. veliki je prelaz sa,rekao bih, skoro linearnog winxp,i treba mi vremena da se sazivim... sigurno da su ostale distribucije gladje, samo malo vremena... opet bih zamolio za ebook za pocetnike,vezane za kernel,distribucije,graficke rezime,rezime konzolarne, i slicno bitno.., skratile bi mi vrijeme da shvatim, mada i ovako linux cini svoje.. trenutno osjecam winxp kao aplikaciju.. pozdrav za sve, i i jedna mala preporuka -melancholia od trira..
mali
Newbie
Newbie

PostPostao/la franko » 05 vel 2012, 19:32

Standardno, od Ubuntu 11.04 dalje se NE PREPORUČA korištenje CompizConfig Settings Managera (koji pretpostavlljam da si koristio), jer nudi mnoge opcije koje u Compizu koji dolazi s Ubuntuom još nisu dorađene, nestabilne su, bagovite, nisu kompatibilne s Unityjem ili sl. pa se preferira da ostanu skrivene od neupućenih i slabo upućenih korisnika. Tako da za neko dodavanje/mijenjanje efekata za sada bih preporučio Ubuntu Tweak ili MyUnity, jer je s njima puno manja šansa nešto gadno zeznuti.

Nisam siguran koliko su ostale distribucije "glađe". :-) Svako toliko isprobam još poneku i iz mog iskustva, Ubuntu je definitivno jedna od najkompletnijih i za početnika najjednostavnijih distribucija u opticaju. Naravno, neće ni Ubuntu baš SVAKOME odgovarati, ali za prvi susret s GNU/Linuxom, moja preporuka bi još uvijek bila Ubuntu.

Što se priručnika tiče, možda ti pomogne: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Oneiric

Ima i hrpa e-knjiga po netu, ali nisam siguran koju bih preporučio...
franko
Hero Member
Hero Member

Prethodna

Natrag na Compiz i pripadajuće aplikacije

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.