ASUS PRO50N reboot problem

Problemi vezani uz laptope, podršku za njihove komponente i sl.

ASUS PRO50N reboot problem

PostPostao/la zlo » 30 svi 2008, 12:18

hm.... daklem uzeo sam novi lap (navedeni model AMDx2, 4GB ram, nvidia 700m, Atheros 5007EG, Webcam...) i sve radi nakon instalacije (osim WiFi, ali i to je proradilo prema uputama sa ubuntu foruma). Problem nastaje ukoliko zelim napraviti reboot (nasao sam slicnu temu ovdje na forumu ali tamo je bio problem sa gasenjem lapa), jer lap sve odradi i ostane visiti na poruci. will now reboot (ili nest slicno - posto ovo pisem prema sjecanju).
Shutdown radi potpuno normalno, sve specijalne tipke (wifi, osvjetljenje, zvuk...) rade.

ukratko, sve radi osim reboot-a. Probao sam sa noacpi, reboot=neko slovo (h, b.. kaj sam pronasao po forumima da je ljudima pomoglo) u grub-u.

Ista stvar se desava i u mandrivi (2008) i fedori (8 i 9), neovisno da li je live mode ili instalirano na HDD.

Nažalost pod WinXP sve radi kak treba, u BIOSU nemam nikakvih APM/ACPI opcija (jedine Power opcije su wake-up on LAN i nesto vezano uz gasenje LCD-a nakon perioda inaktivnosti).

Bilo kakav savjet je dobrodosao, malo mi je cudno nakon 5 god ponovo imati prozore na kompu :(
zlo
Newbie
Newbie

Odg: ASUS PRO50N reboot problem

PostPostao/la doorman » 10 lip 2008, 22:59

hm, cini se kao problem s acpi-jem.

I ja sam imao problema sa acpi-jem, pa sam negdje bio nasao onu noacpi opciju za bootanje, koja nije radila, no meni je proradila opcija
Kod: Označi sve
acpi=off

pa probaj s tim...
doorman
Full Member
Full Member

Natrag na Laptop

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.