backtrack (3 i 4) i wi fi usb adapter

Ethernet, bežična komunikacija, ADSL, modemi...

backtrack (3 i 4) i wi fi usb adapter

PostPostao/la darkop64 » 27 tra 2015, 14:20

Molim pomoć za BT 3 i 4 u koju je uključen wi fi usb adapter TP LINK TL-WN722N. U windozama adapter radi normalno ,ali u BT je prepoznat kao 2.0 usb wi fi i piše ATHEROS (čip) ali neče da radi tj. ne blinka dioda na usb. To je na live cd. Pokušao sam staviti BT4 u Virtualbox i neradi iako je isto prepoznat ,čak dolje ima ikona usb gdje blinka kao da je sve ok , međutim usb neradi. dali mi netko može dati savjet kako da proradi ?? Sa linuxom opčenito nisam viješt- nemam puno iskustva.Radio sam sa nekoliko vrsta linuxa i odustao jer nisam mogao (znao) instalirati driver ( koji je bio u 15 točaka ) za tv karticu. I za ovo nemam dosta znanja i molim pomoć.
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

Re: backtrack (3 i 4) i wi fi usb adapter

PostPostao/la mmike » 27 tra 2015, 20:11

Na brzake sam nasao ovo:

http://askubuntu.com/questions/512727/h ... untu-14-04

Doduse, tice se Ubuntua, al' onda, ovo je i Ubuntu forum :) Ipak, hintovi bi trebali pomoci, pa se, vjerujem, mozes snaci i na backtracku.

Inace, backtrack je 'no more'. Kali linux ga je naslijedio: http://en.wikipedia.org/wiki/BackTrack
mmike
Administrator
Administrator

PostPostao/la darkop64 » 27 tra 2015, 21:02

Hvala na odgovoru i linku ! pokušati ću da instaliram driver i potruditi da radi usb. izgleda da moram install BT, a ne preko live dvd ??
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la franko » 29 tra 2015, 14:57

Izgleda da je Atheros općenito dosta nezahvalan za Linux, što sam odnedavno naučio i na vlastitoj koži, pošto imam novi laptop s Atherosovim combo (wifi/bluetooth) adapterom i ne uspijevam pokrenuti Bluetooth. Tražeći rješenja po netu, vidio sam da su ljudi s istim adapterom do nedavno još imali problema s uključivanjem uopće i WiFija pa kontam da sam ja još dobro prošao, pošto meni barem taj dio radi normalno, čak odlično. :-D

U svakom slučaju, pređi na Kali, noviji kernel bi lako mogao biti rješenje za ovaj problem. A i sigurnije je. I konačno, ne moraš instalirati na hard, to čak nije ni preporučljivo za pentest distre. Možeš si napraviti live USB s persistencyjem.
franko
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la Bertone » 29 tra 2015, 16:03

TP LINK TL-WN722N (iz osobnog iskustva) radi na svim distribucijama od kernela 3.2 na dalje (distribucije s ranijim kernelima nisam isprobavao) i kad kažem svim onda mislim na Debian, Ubuntuu i ubuntoide, openSuse, Arch.. a frend ga je koristio i na Slacku.
Iz navedenog mogu samo pretpostaviti da je problem specifiično vezan za BT, a ne da je problem u Atherosovom chipu ugrađenom u taj USB WiFi adapter i kompatibilnosti s Linuxom.
Ako se dobro sjećam za BT je postojao popis USB WiFi kopmatibilnih adaptera (s obzirom na specifičnost distribucije i alate koji su dolazili s njime) tako da bi trebalo to pogledati.. odnosno kako su već drugi članovi foruma rekli, BT je out i probaj koristiti Kali.
Zadnja izmjena: Bertone; 30 tra 2015, 10:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
Bertone
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la darkop64 » 29 tra 2015, 22:27

Franko i Bertone svaka vam čast na opširnim odgovorima!!PUNO STE MI POMOGLI !! Obavezno ću poslušati vaše savjete i pokušati na drugim distribucijama. Bio sam na rubu odustajanja ,jer me BT izluđivao jer nije radila NI JEDNA komanda u terminalu. Svakako ću se još javiti što sam napravio i eventualno gdje sam zapeo. Još jednom puuuno hvala. pozdrav !
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la darkop64 » 08 svi 2015, 12:10

pozdrav ! nažalost nisam se maknuo od početka !! jedino što radi je komanda lsusb i onda ispiše Device 2 : ID .... Nemogu nikako dobiti INTERFACE i ostalo ..... napisao mi je neku grešku : DIP Name i 5062 knetworkmanager , pokušao sam sa kill .. ali opet ništa. U sistemu je ka lo, a eth je homebox- vidim po ip adresama.
PS: čekam da mi kčerka skine Kali i pošalje jer ona ima flat rate , ali to će da potraje, dotada ću morati da se pomčim , i zbog toga molim pomoć.
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la franko » 08 svi 2015, 14:42

lo je Local Loopback, a eth nije nikad samo eth, nego ima i neki broj, npr. eth0 je obično prva žična ethernet kartica koju nađe, obično u PCI utorima. WLAN obično ima oznaku wlan s nekim brojem. Ako je samo jedan, onda je obično wlan0, ali s različitim adapterima i kernelskim modulima, može izaći drugačije. Npr. Broadcom adapteri sa Broadcomovim STA drajverom budu iz nekog razloga dodijeljeni na eth1 (ili neki drugi broj)... O_o Dok sa slobodnim b43 drajverom i on bude na wlan0 (ili neki drugi broj). Vidi šta ti u terminalu izbacuje ifconfig, dok ti je adapter uključen, da vidimo koji su ti mrežni uređaji uopće aktivni. A možeš pogledati i iwconfig, da vidiš koji su od tih prepoznati kao bežični.

Nego, indiskretno pitanje pa ne moraš odgovoriti, ali di se tebi toliko žuri s tim pentestingom pa da ne možeš čekati da ti stigne Kali?

Zašto pitam? Više retorički, nego što bi me zanimao odgovor... Problem je u tome što je prilično besmisleno tražiti podršku za softver koji nije više podržan. Ljudi po forumima ne pišu napamet upute, nego ih prvo i kod sebe istražuju i testiraju, ali ako ti imaš zastario softver, te su upute jalove, jer je dobra šansa da što radi kod mene na najnovijem Ubuntu, neće kod tebe na zastarjelom i odbačenom BackTracku. Ljudi ga jednostavno više ne koriste i teško da ćeš naći smislenu podršku.
Iz istog razloga, pametno je i držati se foruma koji se što približnije bave tvojom distrom. BT je, doduše, bio baziran na Ubuntu pa bi se tu i uklapao da nije već zastario i odbačen, a Kali više ni nije baziran na Ubuntu, nego direktno na Debianu. U tom smislu, što se hrvatskih foruma tiče, možda je forum na Linux za sve adekvatnije mjesto za razgovor o Kaliju, pošto je ovaj forum orijentiran na Ubuntu, a LZS pokriva više distribucija, uključujući Debian.

Eto, nemoj se ljutit, samo sam ti htio objasniti zašto najvjerojatnije nećeš uspjeti doći do rješenja dok ne pređeš na neku podržanu distribuciju. Nije stvar preseravanja, nego realnog stanja stvari. Pokušaj npr. naći danas servisera za pisaču mašinu -- nije nemoguće, ali... Ovo je slično.
franko
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la darkop64 » 08 svi 2015, 21:38

Nemam ti što zamjeriti ! eth ima broj ,podrazumjeva se pa nisam napisao. Za ifconfig i iwconfig ću napisati što izbaci u terminalu.Za sada još neću preći na forum LZS. hvala na opširnom odgovoru !
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Bertone » 09 svi 2015, 10:12

@franko ti je dao dobar odgovor u kojem je sažeo bit kako funkcionira pružanje pomoći od strane zajednice..
što se tiče LZS-a.. ako se tamo i registriraš i potražiš pomoć, pitanje će ti morati biti iz dva dijela. U prvom ćeš morati napisati razlog zašto baš želiš koristiti BT/Kali i u zavisnosti od toga, dobiti ćeš pomoć ukoliko netko zna odgovor.. u protivnom ti pitanje ide u ignore skupinu pitanja (tako je zbog n00bova u prošlosti koji su dolazili tražiti pomoć isključivo kako bi susjedu hacknuli router).
Bertone
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la darkop64 » 24 svi 2015, 11:48

Napokon stigao Kali . Sada novi problem , pri instaliranju traži korisničko ime i lozinku , koju naravno upišem. Nakon istaliranja pri početnom LOG IN , istu ne prihvaća. Pokušao sam sa točnim imenom i lozinkom - ništa , također root i toor i to neprihaća. Malo sam gooooglao i nisam našao zadovoljavajuči odgovor.Zašto nema pri instalaciji ona opcija auto.. log in ??
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

PostPostao/la Bertone » 24 svi 2015, 13:47

Pa jesi li upisao/odabrao dobrog korisnika za pass koji trebaš napisati??
Bertone
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la franko » 24 svi 2015, 16:24

Možda ti je tipkovnica krivo namještena pa misliš da tipkaš jedno, a zapravo tipkaš drugo pa pokušaj i to provjeriti.
Nego, za novi problem, otvara se novi thread. + Kali nije baziran na Ubuntu... :-p I treće, iako se može instalirati, koliko sam upućen, za pentest distre ne savjetuje se instalacija na hard... Vjerojatno se zato nisu puno ni trudili da ispeglaju instalacijski proces pa je došlo do greške.
franko
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la Max-Bunker » 24 svi 2015, 17:23

@darkop64

Ovo što ti reče franko se i meni znalo desiti : prilikom instalacije linuxa je tipkovnica bila na engleskim postavkama i tako sam upisao usernema i password , a kako sam prilikom instalacije odredio hr regiju i hr tipkovnicu , tako se prilikom prvog boota učitava sa hr tipkovnicom i tada mi se znalo desiti da neprima zadanog korisnika ili password .....

Rješenje je bilo da na hr tipkovnici tipkam kao na en tipkovnici i nakon ulogiranja sam promjenio lozinku ali ovaj puta na hr postavkama tipkovnice.....

Nekažem da je to tako i kod tebe, ali možeš probati pa ak prođe prođe....
Max-Bunker
Full Member
Full Member

PostPostao/la darkop64 » 26 svi 2015, 21:20

Javljam Vam da sam riješio sve dosadašnje probleme googlajući i našao neke tutotiale koji su mi pomogli . hvala svima koji su pomagali !!! darko
darkop64
Jr. Member
Jr. Member

Natrag na Mreža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: jleqxjnic, KerrieAo, VincenzoGi i 18 gostiju.