igrica minis

Ako imate kakvih problema s forumom, imate neke prijedloge za nove teme i funkcionalnosti, ovo je mjesto za vas

igrica minis

PostPostao/la barbaluka » 25 pro 2014, 17:46

Pokušavam pokrenuti igricu minis konjići na ubuntu 12.04, doduše pisanu za windowse (proizv. cateia games, Rijeka).Igra je došla na CD-u, u nekakvom paket-poklonu iz tadašnjeg one two playa. Zasad ne radi:slika početnog ekrana je dijagonalno razlomljena, slova se ne vide, ali zvuk radi.Inače sa wineom 1.6.2 ni playonlinuxom nije radila: instalirao directx9, vcrun2008, otvaranje novog wineprefixa pa instaliranje,ulazak u regedit,itd. ništa nije pomoglo.Kontaktirao sam proizvođača, čovjek kaže da je napisana je u ogreu,tj. python-ogreu, pa sam mislio da će se pokrenuti ako imam ogre u sistemu.
Stoga sam skinuo iz ubuntu centra softvera libogre-dev, on je još povukao dodatne pakete(libogre- mk2 -dev (to su bibl.), pa libboost itd.)No nakon instalacije vidim u sistemu da se ogre sastoji od više .deb paketa,pa to sve treba raspakirati s upitnim rezultatom po igru.Na ovome sam stao.
Ima li tko iskustva s ovakvom igrom?
barbaluka
Newbie
Newbie

Re: igrica minis

PostPostao/la mmike » 26 pro 2014, 12:35

Ako je igra pisana za windowse onda ju moras tjerati pod Windowsima. Wine bi tu mogao pomoci, nazalost, ako ne radi - onda nemas puno srece. Koju graficku karticu imas? Za Direct3D igre ti treba proprietary driver, s tim da Ati/AMD driveri imaju znatnih problema s Direct3D emulacijom u Wineu. NVidia tu radi puno bolje.

Sto se tice ogrea, mislim da ti to nece puno pomoci, s obzirom da je igra pisana za Windowse. Ti si instalirao ogre libraryje i dependencyje, ali sama igra nije svjesna toga, jer zna samo za Windowse.

Nisam siguran na sto mislis kad kazes 'ogre se sastoji od vise .deb paketa'. Svaki 'paket' za Ubuntu je .deb paket - tako se instaliraju sve stvari koje dolaze sa Ubuntu repozitorija. Primjerice, zelis li instalirati 'nexuiz' (3d first-person shooter), ti ces u terminalu reci: apt-get install nexuiz. To ce ti, izmedju ostalih dependencyja, instalirati i slijedece pakete:

nexuiz
nexuiz-data
nexuiz-music
nexuiz-textures

Trenutna verzija svih paketa, na mom stroju, je 2.5.2-6. Paketni sustav radi tako da 'apt-get' prvo 'downloadira' .deb paket sa ubuntu repozitorija. Ti se 'paketi' privemeno spreme u /var/cache/apt/archives. Nakon toga 'dpkg' raspakirava .deb pakete i instalira ih (kopira datoteke na to predvidjena mjesta u sistemu).
mmike
Administrator
Administrator

PostPostao/la barbaluka » 26 pro 2014, 13:40

Ovako, grafička je Intel® Sandybridge Mobile x86/MMX/SSE2.Provjerio sam u wineu da li radi directx sa dxdiag.exe, ona kocka directx se vrti, dakle dir.x radi.
Što se tiče ogrea, još ga nisam instalirao sa naredbom dpkg, (ne znam da li za svaki pojed. paket treba pokrenuti naredbu dpkg?), a nisam siguran nakon instalacije da li će igra raditi, i kako sve potom deinstalirati ako ne radi?( Vjer. si u pravu, da je igra zapakirana za windowse i da ju ogre neće dotaknuti)
barbaluka
Newbie
Newbie

PostPostao/la mmike » 28 pro 2014, 10:05

Pitaj proizvodjaca igre dal' smijes udijeliti kopiju, pa da pogledam(o) sto ima unutra.
mmike
Administrator
Administrator

PostPostao/la barbaluka » 28 pro 2014, 13:54

Namještam ovu igru na wineu ima skoro godinu dana, izludila me ( no dosta toga se i nauči). Ne bi dalje kopao po njoj (radi aut. prava), no hvala mmike za dosadašnju pomoć.
barbaluka
Newbie
Newbie

PostPostao/la barbaluka » 02 ožu 2017, 20:01

Je ima par godina ali nema veze:dakle igrica radi na play on linux,bitna je bilo dočekati verziju winea 1.9.8,ali ne na svakom laptopu:radi onda ako možeš instalirati vlasnički drajver,sve kako reče mmike.Igra je izgl. 3D,a meni radi baš na ati graf. kartici.Označio bi ovo kao riješeno,ali ne znam gdje je dugme.
barbaluka
Newbie
Newbie

Natrag na Prijedlozi / Komentari / Tehnička pitanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.