Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

Razne diskusije o Ubuntu distribuciji

Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

PostPostao/la Vladimir Pavić » 03 ruj 2016, 17:38

Dragi Ubuntu prijatelji, nedavno sam postavio svoj upit na Linux Mint forum, ai mi nitko nije znao odgonetnuti moju dilemu. Obraćam se vama s nadom da će netko od vas znati kako riješiti problem. Naime, ja sam korisnik Linux Mint 18 Cinnemon desktop. Kako isključiti transparentnost selektiranog teksta u Libre Office 5 Writer? Budući da slabije vidim, sadašnja postavka selektiranog teksta mi je preblijeda. Želim isključiti transparentnost (prozirnost) selektiranog teksta kako bi dobio oštar kontrast.
Hvala
Vladimir Pavić
Newbie
Newbie

Re: Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

PostPostao/la Bertone » 03 ruj 2016, 22:00

Ne razumijem pitanje... daj sliku toga što želiš napraviti da vidimo što je transparentno (slabo vidljivo)?
Bertone
Hero Member
Hero Member

Re: Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

PostPostao/la Vladimir Pavić » 04 ruj 2016, 07:17

Evo primjera. Na slici se vidi kako je selektiran tekst počevši od "Why? ... (pa sve do) ... I've never ... " Selektirani tekst je označen blijedom svjetloplavom bojom. U prethodnoj verziji Libre Office-a u postavkama je bila mogućnost da se regulira postotak te transparentnosti ili da se potpuno isključi – što je rezultiralo oštrim (crno-bijelim) kontrastom selektiranog teksta. To je ono što meni treba. Nadam se da je ovo bilo bolje objašnjeno.

Do vraga! Pokušavam poslati screenshot slike, a nikako ne uspjevam. Evo ti moja e-mail adresa, napiši mi nešto, tako da ti u odgovoru mogu polsati tu sliku. vpd108@gmail.com
Vladimir Pavić
Newbie
Newbie

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: dyellhnnh002, vfdgfhsdf00 i 1 gost.