Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

Razne diskusije o Ubuntu distribuciji

Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

PostPostao/la Vladimir Pavić » 03 ruj 2016, 17:38

Dragi Ubuntu prijatelji, nedavno sam postavio svoj upit na Linux Mint forum, ai mi nitko nije znao odgonetnuti moju dilemu. Obraćam se vama s nadom da će netko od vas znati kako riješiti problem. Naime, ja sam korisnik Linux Mint 18 Cinnemon desktop. Kako isključiti transparentnost selektiranog teksta u Libre Office 5 Writer? Budući da slabije vidim, sadašnja postavka selektiranog teksta mi je preblijeda. Želim isključiti transparentnost (prozirnost) selektiranog teksta kako bi dobio oštar kontrast.
Hvala
Vladimir Pavić
Newbie
Newbie

Re: Kako isključiti transparentnost teksta u Libre Office 5?

PostPostao/la Bertone » 03 ruj 2016, 22:00

Ne razumijem pitanje... daj sliku toga što želiš napraviti da vidimo što je transparentno (slabo vidljivo)?
Bertone
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la Vladimir Pavić » 04 ruj 2016, 07:17

Evo primjera. Na slici se vidi kako je selektiran tekst počevši od "Why? ... (pa sve do) ... I've never ... " Selektirani tekst je označen blijedom svjetloplavom bojom. U prethodnoj verziji Libre Office-a u postavkama je bila mogućnost da se regulira postotak te transparentnosti ili da se potpuno isključi – što je rezultiralo oštrim (crno-bijelim) kontrastom selektiranog teksta. To je ono što meni treba. Nadam se da je ovo bilo bolje objašnjeno.

Do vraga! Pokušavam poslati screenshot slike, a nikako ne uspjevam. Evo ti moja e-mail adresa, napiši mi nešto, tako da ti u odgovoru mogu polsati tu sliku. vpd108@gmail.com
Vladimir Pavić
Newbie
Newbie

PostPostao/la royjon » 27 svi 2018, 07:53

I want to have two text boxes on top of one another and make the text in the textbox at the top transparent or see-through so that I can see the text in the text box underneath.

What I am able to do is to turn the background of the top box transparent but no the text, as shown in the top part of the image below. The bottom part is what I want.
Learn how to Get Pregnant Fast:5 Actoionable ways to Boost Your Chances Of Conceiving Quickly.Complete Guide about Food,postions and Time for getting pregnant fast.
royjon
Newbie
Newbie

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.