Ubuntu 12.04 i HRTI

Razne diskusije o Ubuntu distribuciji

Ubuntu 12.04 i HRTI

PostPostao/la Navi » 15 lis 2016, 18:57

Imam operacijski sustav LINUX - Ubuntu 12.04, ne mogu u u Chromeu otvoriti video u hrti.hr. Zanima me što moram dodatno instalirati.

Na youtubeu i ostalim servisima mogu nromalno gledati video. Znači mogu se logirati i sve, ali kad kliknem na neku seriju ili dnevnik na www.hrti.hr , ne otvori mi se, bude crn prozor videa, dakle ne javlja mi nikakvu poruku, ali jednostavno video bude mrtav ?

Poslao sam mail korisničnoj službi ali dostojan odgovor nisam dobio, rekli su mi samo da instaliram neki drugi browser. Oni imaju HTML5 video, a ne adobe flash player ? Dakle, zanimaju me vaša iskustva. Št bi tu trebalo raditi ?
Navi
Newbie
Newbie

Re: Ubuntu 12.04 i HRTI

PostPostao/la Bertone » 15 lis 2016, 22:44

Navi je napisao/la:Imam operacijski sustav LINUX - Ubuntu 12.04, ne mogu u u Chromeu otvoriti video u hrti.hr. Zanima me što moram dodatno instalirati.

Na youtubeu i ostalim servisima mogu nromalno gledati video. Znači mogu se logirati i sve, ali kad kliknem na neku seriju ili dnevnik na http://www.hrti.hr , ne otvori mi se, bude crn prozor videa, dakle ne javlja mi nikakvu poruku, ali jednostavno video bude mrtav ?

Poslao sam mail korisničnoj službi ali dostojan odgovor nisam dobio, rekli su mi samo da instaliram neki drugi browser. Oni imaju HTML5 video, a ne adobe flash player ? Dakle, zanimaju me vaša iskustva. Št bi tu trebalo raditi ?

Oni nemaju HTML5 već Microsoft Silverlight.
Bertone
Hero Member
Hero Member

PostPostao/la Navi » 17 lis 2016, 23:13

znači moram instalirati microsoft silverligt zna ubuntu svom ? zna netko kako se to radi ?

sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install --install-recommends pipelight-multi
sudo pipelight-plugin --update
sudo pipelight-plugin --enable silverlight

ovo sam nio u terminal ali ne radi ? kad otvor4im video u mozzili baca me na monoproject.com
Navi
Newbie
Newbie

PostPostao/la Navi » 28 lis 2016, 22:49

Zna netko ??

Hvala
Navi
Newbie
Newbie

PostPostao/la zvacet » 01 ožu 2017, 01:26

Možda ti treba pepperflashplugin-nonfree, ali njega nema u Ubuntu 12.04. Napravi upgrade na 14.04, jer ti ionako za malo više od mjesec dana ta verzija neće biti podržana. Možda netko ima pametniji prijedlog.
Nema veće religije od istine.
zvacet
Hero Member
Hero Member

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.