iphone i ubuntu

Razne diskusije o Ubuntu distribuciji

iphone i ubuntu

PostPostao/la Mateo » 13 pro 2016, 09:15

Dobro jutro svima,

dakle, došao sam u posjed iphon-a 4s i problem je slijedeći. Čovjek je zaboravio lozinku za iCloud ... i na kraju, dok je ukucavao možebitne lozinke, zblokirao uređaj. Na YouTube sam pregledao desetak načina kako riješiti taj problem. Ono što oni nude za Linux-ove korisnike (Ununtu) jednostavno ne radi, budući da taj program iTune koji je izvorno napravljen za korisnike Microsofta; nakon svega, uvijek (barem meni je desetak puta "javio") kaže da je to setup.exe ili za 64-bit ili 32-bit, odnosno sam setup označi kao 664"nešto".exe i naravno nikako da proradi odnosno aktivira iTune .... i naravno, uvijek error error ....... (što me budući da je od microsofta nimalo ne čudi). Također, želim reći i da sam, slijedivši korake instalacije, instalirao i ona dva " wine podprograma" sa Ubuntu software centra. Na kraju je sve rezultiralo da mi se i moj Ubuntu se "prehladio" od tih tzv. kompatibilnih win programa pa mi nije htio više ni update raditi, no to sam riješio sa Backup restor point i sada opet sve radi normalno.

Nakon općenito kada se sjetim zašto sam i prešao na Linux i ovoga što sam sada naveo, zaista se pitam kak' ljudi uopće više koriste Microsoft windows OS jer osim što je nepouzdan i skup, doslovno im jedino služi za igrice .... a takvi su im i njihovi softveraši koji ni na jedno pitanje neznaju točno odgovorit i onda još onako "bahato" kažu da Linux koriste ljudi "onak samo za doma" ???????

Da dalje ne duljim, nadam se da će ovo pročitati netko od Ubuntu korisnika koji bi mi mogli pomoći kako mogu riješiti problem odblokiravanja uređaja, a da ne moram ići novce trošit u ovlašteni Apple servis "Agram" na Žitnjaku.

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru i pozdrav svim korisnicima Linux OS ...... jer smo pametniji i otvorenijeg uma.

p.s. Slobodno mi javite i na moj e-mail: mtljubicic92@gmail.com
Mateo
Newbie
Newbie

Re: iphone i ubuntu

PostPostao/la snarer » 05 sij 2017, 21:34

Poz....
Probaj si instalirati Crossover sa ove stranice https://www.codeweavers.com/products/crossover-linux
Ima probna verzija od 14 dana, Crossover podržava iTunes koliko vidim, možda s tim riješiš problem....
Pomažući drugima,pomoći ćemo i sebi,jer svaki naš dobar čin upućen drugim ljudima zatvara krug i u konačnici nam se vraća.
snarer
Full Member
Full Member

PostPostao/la Mateo » 13 sij 2017, 19:29

Pozdrav,

iako malo kasnim sa odgovorom, zahvaljujem na link-u. U međuvremenu sam bio u ViP-u na Iblerovom i sada čekam da mi se jave, a to bi trebalo biti kroz idućih par dana jer je već prošlo 15 dana (a u tom roku zovu, samo ovi praznici i blagdani pa ih kužim ..... a nisam sigurno ni jedini).

Iskreno, najrađe bih sada skinuo program i zezao se sa tim no ..... strpljen spašen hahaha

pozz
Mateo
Newbie
Newbie

PostPostao/la Mateo » 13 sij 2017, 21:43

snarer je napisao/la:Poz....
Probaj si instalirati Crossover sa ove stranice https://www.codeweavers.com/products/crossover-linux
Ima probna verzija od 14 dana, Crossover podržava iTunes koliko vidim, možda s tim riješiš problem....

Hej ... evo mene još jednom ....... što bi se moglo dogoditi, ako možda znaš, kada bih sa link-om kojeg si mi poslao pokušao solo riješiti problem budući da kao što sam rekao; već sam bio u ViP-u i ovih dana bi mi se trebali javiti. Da li bi mogao nešto zeznuti ??

E da, kada sam sa frendovog kompa preko iTune-a, htio rješiti taj problem sa iCloud blokadom ..... tamo mi je (sada sam toga prisjetio) ponudio da napravim RESET, a ne da napravim FACTORY RESET i zato mislim da sam u stvari samo pola posla odradio jer kada sam napravio taj RESET i update (neznam sada točno da li je ona njihova 10-ka ili 12-ica koja se nudila) ....samo me riješio onog početnog "crno-bijelog ekrana" na kojem je pisalo da je uređaj blokiran no i dalje me tražio pasword za aktivaciju uređaja ..... ono nakon onog hello, hy, bla bla na početku pa odaberi regiju i zemlju pa spoji se na mrežu i onda dođe taj dio sa ... unesi e-mail i pasword za aktivaciju uređaja. E tu sam skužio da je u stvari OSTAO BLOKIRAN na iCloud-u.

E sada, budući da sam danima pregledavao na youtube-u ta odblokiravanja, brisanja itd; čisto da se što bolje upoznam kak funkcionira apple os i taj iCloud ....uvidio sam da taj RESET i FACTORY RESET nije isto (barem sam takvog mišljenja sada).

Shodno tome me i između ostalog i zanima da li bi sada mogao nešto zeznuti/zblesirati ako bih pokušao preko tvog link-a kojeg si poslao, napraviti factory reset odnosno da li bi ili, bi li to imalo veze (i kakve) ak mi ovi u međuvremenu pošalju/jave upute za aktivaciju.

Mislim, nezaposlen sam inače pa na ovakve načine kratim vrijeme .... a usput neto novog naučim hahaha

Eto, zahvaljujem još jednom na odgovoru i link-u pa javim kako je sve prošlo :)
Mateo
Newbie
Newbie

PostPostao/la Mateo » 14 sij 2017, 09:03

Mateo je napisao/la:
snarer je napisao/la:Poz....

Hej ... evo mene još jednom ....... što bi se moglo dogoditi, ako možda znaš, kada bih sa link-om kojeg si mi poslao pokušao solo riješiti problem budući da kao što sam rekao; već sam bio u ViP-u i ovih dana bi mi se trebali javiti. Da li bi mogao nešto zeznuti ??

E da, kada sam sa frendovog kompa preko iTune-a, htio rješiti taj problem sa iCloud blokadom ..... tamo mi je (sada sam toga prisjetio) ponudio da napravim RESET, a ne da napravim FACTORY RESET i zato mislim da sam u stvari samo pola posla odradio jer kada sam napravio taj RESET i update (neznam sada točno da li je ona njihova 10-ka ili 12-ica koja se nudila) ....samo me riješio onog početnog "crno-bijelog ekrana" na kojem je pisalo da je uređaj blokiran no i dalje me tražio pasword za aktivaciju uređaja ..... ono nakon onog hello, hy, bla bla na početku pa odaberi regiju i zemlju pa spoji se na mrežu i onda dođe taj dio sa ... unesi e-mail i pasword za aktivaciju uređaja. E tu sam skužio da je u stvari OSTAO BLOKIRAN na iCloud-u.

E sada, budući da sam danima pregledavao na youtube-u ta odblokiravanja, brisanja itd; čisto da se što bolje upoznam kak funkcionira apple os i taj iCloud ....uvidio sam da taj RESET i FACTORY RESET nije isto (barem sam takvog mišljenja sada).

Shodno tome me i između ostalog i zanima da li bi sada mogao nešto zeznuti/zblesirati ako bih pokušao preko tvog link-a kojeg si poslao, napraviti factory reset odnosno da li bi ili, bi li to imalo veze (i kakve) ak mi ovi u međuvremenu pošalju/jave upute za aktivaciju.

Mislim, nezaposlen sam inače pa na ovakve načine kratim vrijeme .... a usput neto novog naučim hahaha

Eto, zahvaljujem još jednom na odgovoru i link-u pa javim kako je sve prošlo :)

Treći put evo me ...... dakle, skinuo sam onaj crossover ali nema tamo iTune ili nešto krivo radim ..... ima popise windows aplikacija ali kada upišem iTunes, napiše mi da toga nema ????? ...i što je najgore od svevga ..... vezao mi taj debian paket u root system file i sada mi ne da izbrisati ga sa kompa, a to sam probao sa oniim FSlint janitor ..... kaže mi da nemam pristup root-u ????

Pozdrav
Mateo
Newbie
Newbie

Natrag na Općenito

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.