network problem & depedency libstdc++6 & black screen

Ethernet, bežična komunikacija, ADSL, modemi...

network problem & depedency libstdc++6 & black screen

PostPostao/la S1hr » 19 srp 2017, 14:49

ubuntu gnome16.04.2 64bit
nakon updateova,nakon gašenja računala ,prlikom paljenja dočekao me crni ekran..i poruka:
apt error while loading shared libraries:libstdc++.so.6 can not open shared object file:no such file or directory

ne mogu se spojiti niti iz tty, niti iz recovery sučelja na žičnu mrežu,takodjer sam iz live sučelja pokušao i ušao u chroot okruženje

te kako iz normalnog,pa i recovery ali iz chroota pokušao ,reinstalirati network manager,ili unjeti sa dpkg -i taj library (libstdc++6) i ovisnosti..sa mountanog usb-a..na kojeg sa drugog računala na kojem je takodjer linux imam internet povezivost,no tamo je ubuntu unity 16.04.2

čak mi je palo na pamet da pokušam instalirati wicd ako drugi network manager..

očito da ta ovisnost ne dozvoljava ni pokretanje nm ,skidao sam sa drugog računala pojedinačne lib ,pa čak i deb od network managera, a i pokušavao konfigurirati u etc/.../interafaces gdje sad je samo interaface lo.
uspio sam shvatiti da mi mrežnu karticu vidi ne kao etho ,nego kao enp10s0...

pojedinačne librarije sam skidao u početku za xenial,a onda za xenial updates...i sad ih imam na usb sticku..a mogu po potrebi skinuti što god još bude trebalo..

restartao sam i iz cmd network manager,u jednom trenuntku sam uspio dobiti konekciju,ali iz recovery sučelja kad sam unosio libove za network manager ,a i definirao ručno naziv adaptera,dhcp,pa čak i hot plug..i tako to..,ali kada izadjem it recovery okrkuženja na resume,ili na restart nestane povezivost,i opet dobijem poruku da taj lib stdc++6 nedostaje.. nakon toga sam probao iz chroot sučelja.. pada mi na pamet i pitanje da li bi se mogle sinhronizirati mape live sučelja i instalacije,jer ručno sam gledao u chroot sučelju koje je bilo nepovezano na internet,dok live sučelje je normalno imalo vezu žičnu,da sam instalirao taj libstdc++6 ,i to svaki folder gdje treba što biti,i svuda jest osim što nedostaje neki doc ,ali mislim da to i nije bitno.. ..ali sve isto mi javlja istu grešku...

vratio sam u etc/../interfaces na default postavke da je samo lo unutra..

mislim da sam izgubio vremena jer sam skidao debove na usb stick za xenial ,a ne za xenial-updates

znam da sam blizu može pomoć? ima li smisla pokušati instalirati wicd,kao drugi network manager jer i to sam pokušao ,ali mi dpkg javlja da ga ne može iskonfigurirati...

mislim da mi se veza bila izgubila ono kad sam je ručno izkonfigurirao zbog mehanizma managed--unmanaged..

pomoč,ideje?

pitanja:
1 da li rješavati iz recovery console ili live okruženja odnosno chroota?
2.da li ispravno razmišljam da prvo trebam dobiti internet povezivost ,ili da se prvo skoncetriram na taj libstdc++6
3. black screen i ne smatram nekim velikim problemom,kad jednom budem povezan na internet..a ne da nabadam ručno debove i libove na usb stick..
4. da li bi se mogli sinhronizirati mape iz chrota i live okruženja,kopirati ne da..čak mi je rsync pao na pamet..
5.od svega me najviše muči što nakon istalacije starijeg,ali i novijeg networkmanagera,pa i tog librarija libstdc++6 ,kad pogledam po mapama gdje bi što trebalo biti za arhikteturu amd64 sve nadjem,a opet kad se računalo pokreče javlja da taj shared library ne može pronaći..gledao sam ovdje

https://packages.ubuntu.com/xenial/amd64/libstdc++6/filelist ,a i ovdje
https://packages.ubuntu.com/xenial-updates/amd64/libstdc++6/filelist

a skidao (na usb stick) odovuda u slučaju xenial-updates,te prenosio na usb stick ,te sa njega instalirao ,te provjerio mapu po mapu da je instalirao gdje što treba biti..
https://packages.ubuntu.com/xenial-updates/amd64/libstdc++6/download

inače prilikom startanja sistema ,čitam da networm manager FAILED..izbaci me u login na tty1,naravno black screen..a nema internet povezivosti..nema je ni u recovery consoli..

znam da sam blizu,pa eto,ako može pomoć ,...nešto mi je promaklo,više glavi skupa bolje vidi..
S1hr
Full Member
Full Member

Re: network problem & depedency libstdc++6 & black screen

PostPostao/la S1hr » 19 srp 2017, 17:53

da li preporučate da iskonfiguriram ponovno ručnu u etc network interface,pa da krenemo od tuda
sa ifconfig enp10s0 up ? ili da ganjamo sa nekom debug opcijom dpkg?

probati ču dok ne dobijem neki savjet ,iskonfigurirati ručno i dodati fizički usb wifi interface(samo privremeno!!želim žicu i samo žicu opet !!!) jer vidim po netu da je bilo problema mnogima kod prepoznavanja žičnog adaptera kad je na matičnoj ploči,da im nestane eth0,nakon updatea, nešto su zeznuli sa network managerom,ma samo da se povežem na net..dalje je lakše.. nego na datotekama na netu nalazim oznake 16.04.4 na xenial-updates,zar je izašao 16.04.4???? ( libstdc++6_5.4.0-6ubuntu1-16.04.4_amd64.deb ) ??? možda je to razlog što i dalje kaže da nema/ne vidi taj shared lib ? jer sistem mi je ipak 16.04.2 ubuntu gnome ,a koliko mi je poznato 16.04.2 i je najnoviji...

Osim sa security.ubuntu.com/ubuntu može se skinuti i sa hr.archive.ubuntu.com/ubuntu,odakle je i jesam povukao..

takodjer interesantno da mi u terminalu za odgovara da mi nije omogučen universe repo,a i kad to u cmd unesem ,onda ga ne zapamti..odnosno sve me podsječa na stanje kao da je obavljena nadogradnja a ne update...jer meni je universe repo uvjek uključen,interesantno..ubi me sad da se sjetim da li mi je proposal repo bio uključen i da je to možda uzrok svemu..jer kroz proposal repo su dali neku verziju nm koja je mnogima stvorila probleme..ako se tko uopče pita kako je do ovoga uopče došlo,eto moja pretpostavka jedino tako,mada mislim da mi je bio isključen,tako da eto tko čita nek si provjeri da mu je proposal isključen,da ne bi nakon banalnog updatea,sa apt update && apt upgrade završio sa svrabom!
Drugo objašnjenje kako je do ovoga došlo jednostavno zasad nemam,mada sam uvjeren da mi je proposal bio isključen,čak i canonical partner repo..a to znam jer zadnje što sam radio sam deinstalirao jedan stariji kernel,i instalirao flash od adobea jer sad adobe opet podržava sa najnovijom inačicom sve vrste browsera na linuxu,a ne samo chrome...ali synaptic mi nije prijavio nikave slomljene pakete,ili ovisnosti...tako da me iskreno ovo sve malo čudi,zasad,no o tome poslije,hajmo rješiti problem po problem... inaće prešao sam sa unity na gnome sučelje koje mi nekad nije sjedalo,ali sad mi baš sjeda,i bolje,lakše i jednostavnije sam si ga mogao prilagoditi nego unity ikada..jedino što je zbogom je radna površina,sa neredom na njoj,da prešao sam trajno na ubuntu gnome čim su najavili da če to biti slijedeći default LTS desktop biti gnome,no je bilo davno prije,tako da to sigurno valjda nije uzrok,ali laptopu koji je na 16.04.1 koji sam takodjer updatao,na 16.04.2 nije se ovo dogodilo,on je na unity desktopu,mada mislim da to nema veze..osim što gnome ima dodatni aplet za network manager i što na laptopu nisam išao stavljati adobeov flash nego i dalje koristim "papar metodu" da mi najnoviji flash radi u svim browserima(i papi i napi)....malo razmišljam na glas...ali ako synaptic nije prijavio nikakve slomljene pakete,ili nerješene zavisnosti ,prije gašenja,nakon kojeg je uslijedilo iznenadjenje! I uostalom ne vidim vezu adobe flasha i network managera,možda zaista trebam razmisliti o prelasku na wicd network manager https://launchpad.net/wicd ili neki drugi..
S1hr
Full Member
Full Member

Re: network problem & depedency libstdc++6 & black screen

PostPostao/la S1hr » 24 srp 2017, 07:06

ok ,mrežu sa uspio dobiti ručnim odredjivanjem interfacea, i pozivanjem tog interfacea ručno..što je privremeno rješenje..
ali iako sam instalirao libstdc6++ (još sa sa usb sticka) i dalje ,dobijam poruku da taj lib nedostaje...

odvrtio sam apt update .apt upgrade,osvježio i nadogradio ..ali i pokrenuo dpkg configure -a ,te apt autoclean i apt autoremove..
pojavio se i error da postoji duplikat partner repositorija,te obrisao ,na jednom mjestu,u fajlu gdje je bio usamljen..

zadnja vezija je libstdc++6, ...no i dalje javlja da ne može nači taj shared lib..a kad ga sad sa internet vezom pokušam instalirati kaže da je več najnovije verzije..a network manager i dalje se ne može pokrenuti no više nije crveni failed nego žuti halted prilikom isčitavanja prilikom podizanja sustava dok me ne izbaci u tty1 i login.. oliti aka "black screen"

znači sad od problema sa mrežom ostaje samo to što network manager ne radi,pokušati ču ga deinstalirati i instalirati ponovno da povuće ovisnosti pa se nadam da če problem se pretvoriti iz

"" network problem & depedency libstdc++6 & black screen "" u ""depedency libstdc++6 & black screen""
S1hr
Full Member
Full Member

Natrag na Mreža

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.