ClamTK

Ako imate kakvih problema s forumom, imate neke prijedloge za nove teme i funkcionalnosti, ovo je mjesto za vas

ClamTK

PostPostao/la Mateo » 21 stu 2017, 12:57

Poštovani,

dakle .... budući da sam krajnji/obični kućni-korisnik i na laptop-u imam instaliran Ubuntu 16.04 LTS; sa Ubuntu software center sam instalirao ClamTK (i onaj sa dvije i onaj sa tri zvjezdice). Budući da prošlog i onog prije njega tjedna nisam bio u mogućnosti ažuriranja itd., zadnjih dva tri dana kada u terminalu upišem clamscan -r / izbaci mi da nisam napravio update ......... otvorim aplikaciju i napravim update kak' već ide, no u terminalu mi i dalje izbacuje istu poruku ???

U međuvremenu sam primjetio i da je Firefox napravio neke promjene u svom sučelju. Isto tako sam si i instalirao i onu Firewall configuration (onaj plavo-bijeli štit). Ne znam sada da li ClamTK ima ikakve veze sa tim firewall-om, a na stranici Ubuntu-a sam vidio da nisam jedini koji ima problema sa update-om Clam-a, gdje se između ostalog spominju i Firefox posstavke tako da eto .....

Probavao sam instalirati i onaj Sophos za linux ali isto tako neuspješno.

Za kraj ..... znači kada u terminalu upišem da mi skenira i nakon što izbaci poruku da mi je antivirus database stara, pokrene on ipak skeniranje no tu poruku izbaci svaki put.

Pozdrav pa ako mi netko može ukratko odgovoriti što napraviti .... inače sve ostalo bez obzira na ovo navedeno, radi vrhunski ..........pozz
;)
p.s. znam da se forum ovog tipa premjestio no nisam skužio kako funkcionira :( ???
Mateo
Newbie
Newbie

Re: ClamTK

PostPostao/la Bertone » 21 stu 2017, 13:56

Ne znam što će ti Clam TK (pogotovo ako ne dijeliš podatke sa nekim od Windows računala u mreži), ali dobro (vjerojatno Windows navika) ;)

Update Clama se ne radi iz GUI-a već iz terminala naredbom:

Kod: Označi sve
sudo freshclam

Što se pak tiče Firefoxa, prije par dana je izašla nova verzija Firefox Quantum ili Firefox 57 (kako ti je draže) i to nema veze sa antivirusnim programom kojeg imaš.
Bertone
Hero Member
Hero Member

Re: ClamTK

PostPostao/la Mateo » 23 stu 2017, 09:58

Hej .... pozdrav "bertone" ...... opet vi meni pomažete :) :) :)

... čisto bez veze .... više ga nemam nego imam instaliranog, a taj sudo freshclam mi i izbaci da mi je virus database out of date ...... nego kak proučavam te raznorazne aplikacije u Ubuntu software center pa na YouTube-u pratim linuxove novosti (ona nixi pixsi ženska i ini) ....više se svodi na učenje korištenje terminala (brisanje starih kernela, instaliranje flashova, odzipavanje, promjene kursora itd.) Od windowsa ništa nemam na particijima, a ova ekipa koja na youtube-u dje savjete i novosti .... neki kažu treba imati neki antivirus, neki kažu ne tak da ono ...... u svakom slučaju budem ga izbrisao sada.

Ova 16.04 koju sada imam na laptopu sam si sam napravio startup disk i stvarno odlično radi i tu me sada zanima kak funkcionira dijeljenje preko onog bittorrenta ..... da li mora biti aktiviran da bi ga netko skinuo sebi jer sam u njemu označio da je za dijeljenje .....

Koristim također i onaj synaptic manager u kojem pogledam sa vremena na vrijeme sve file-ove i tu sam primjetio da nema ono da pronađe moguće duple file-ove ....
Za čišćenje koristim onaj UbuntuCleaner od third party i isto odlično radi.

By the way ... da li mi treba onaj firewall?

Ono sa novom forumovom stranicom ... probao sam to još onda prebaciti se ali je malo zbrkano napravaljena registracija i korištenje iste pa bih te zamolio da mi javiš naziv stranice da opet probam.

Eto, hvala još jednom i svako dobro pa se svi vidimo na toj novoj ubuntu-hr forum stranici.
Pozz
Mateo
Newbie
Newbie

Natrag na Prijedlozi / Komentari / Tehnička pitanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.